607 969 097 Pogotowie Ciepłownicze

25 759 58 35 Obsługa Klienta

Zgłoś nadużycie

Troska o środowisko

Do najważniejszych celów działalności Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim należy ciągłe zmniejszanie oddziaływania na środowisko. Prowadzenie firmy i wykonywanie usług nie może odbywać się bez dbałości o ochronę środowiska naturalnego. Sposób działania spółki ma na celu stałą poprawę parametrów i standardów środowiskowych w celu zapobiegania i ograniczania powstawaniu zanieczyszczenia środowiska.

Osiąganie wyżej wymienionych celów to wynik:

 1. Przestrzegania przepisów prawa, norm dotyczących ochrony środowiska.
 2. Stosowania zasady solidnego i rzetelnego działania w dziedzinie ochrony środowiska.
 3. Stałego i systematycznego doskonalenia technik mających na celu ochronę środowiska, zgodnie z ideą najlepszej dostępnej techniki (BAT).
 4. Podjęcia działania wobec czynników negatywnie wpływających na środowisko, polegające w szczególności na:
  • ograniczaniu innych zanieczyszczeń przedostających się do powietrza, wody i gleby;
  • ograniczaniu zużycia energii, wody i surowców naturalnych;
  • zmniejszaniu hałasu;
  • ograniczaniu wytwarzania, a w miarę możliwości zapobieganiu powstawania odpadów i zapobieganie przedostawaniu się zanieczyszczeń zawartych w odpadach do powietrza, wody i gleby.
 5. Podjęcia działań pozytywnie wpływających na środowisko takich jak:
  • rozwój systemu selektywnej zbiórki na terenie działania spółki, przy zachowaniu warunków ekonomicznych;
  • odzysk surowców wtórnych.
 6. Definiowania celów środowiskowych w oparciu o znaczące aspekty środowiskowe, oraz realizacji programów i ciągłego udoskonalanie polityki środowiskowej.
 7. Nieprzerwanego informowania i systematycznego szkolenia pracowników, aby zapewnić ich aktywne uczestnictwo w pracy na rzecz systematycznej poprawy środowiska naturalnego.
 8. Jawnego działania w prowadzeniu polityki środowiskowej i udostępniania informacji o polityce środowiskowej społeczeństwu.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.