Unia

607 969 097 Pogotowie Ciepłownicze

25 759 58 35 Obsługa Klienta

Zgłoś nadużycie

RODO

Informacja dla Klientów

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim przy ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 16, 05-300 Mińsk Mazowiecki; nr telefonu: 25 759 58 30; strona internetowa: http://pec-minskmaz.pl.
 2. Inspektorem Ochrony Danych, jest Pani Hanna Cholewa, możliwy kontakt e-mail: h.cholewa@pec-minskmaz.pl
 3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji usług zgodnie z zawartą umową.
 4. Podstawę prawną przetwarzania Państwa danych stanowi:
  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanym dalej ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO):
  • osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
  • przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
  • przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem.
 5. Państwa dane mogą być udostępnione innym podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa
 6. Odbiorcami Państwa danych mogą być partnerzy, firmy windykacyjne, banki, operatorzy pocztowi, przewoźnicy, firmy drukujące korespondencję lub obsługujące korespondencję otrzymywaną od klientów, firmy archiwizujące dokumenty.
 7. Okres przechowywania Państwa danych osobowych:
  • w celu zawarcia lub wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązku prawnego Administratora będą przechowywane przez czas obowiązywania umowy, a po jego upływie, przez okres niezbędny do:
   1. posprzedażowej obsługi klientów (np. obsługi reklamacji)
   2. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
   3. wypełnienia obowiązku prawnego Administratora (np. wynikającego z przepisów podatkowych lub rachunkowych);
  • na potrzeby marketingu produktów lub usług własnych na podstawie uzasadnionego interesu prawnego, będą przetwarzane do czasu zgłoszenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą;
  • na podstawie odrębnej zgody będą przechowywane do czasu jej odwołania.
 8. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. nie będzie przekazywać Państwa danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowych.
 9. Posiadają Państwo prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych dotyczących osoby, której dane dotyczą, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych i prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem), wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wymogów ustawowych jest obowiązkowe a w pozostałym jest dobrowolne.
 11. Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji przez PEC Sp. z o.o. w tym profilowaniu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.